Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

Pośród narodów głoście chwałę Pana

WYDARZENIA


Wizytacja Kanoniczna 05.05. - 07.05.2013 r.

Do naszej parafii przyjechał Biskup ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba.

Uroczystość NMP Królowej Polski 03.05.2013 r.

O godz. 10.30 odbyła się msza patriotyczna z okazji rocznicy Konstytucji 3-ego maja.

Niedziela Dobrego Pasterza 21.04.2013 r.

IV Niedziela Wielkanocna rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu wspólnoty młodzieżowe i dziecięce naszej parafii zrobiły sobie zdjęcia wraz z duszpasterzami.

Trzecia rocznica katastrofy smoleńskiej 10.04.2013 r.

Również w naszej parafii uczciliśmy 96 ofiar tragedii przez wyczytanie nazwisk i zapalenie zniczy.

Jubileusz małżeństw 07.04.2013 r.

W II Niedzielę Wielkanocną małżeństwa, które obchodzą 50-lecie pożycia małżeńskiego, uroczyście odnowiły przyrzeczenia ślubne.

Święte Triduum Paschalne 2013 r.

Od 28 do 31 marca przeżywaliśmy w naszej parafii najważniejsze święta chrześcijan.

Niedziela Palmowa 24.03.2013 r.

W Niedzielę Męki Pańskiej rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia.


Rekolekcje w naszej parafii 10-15 marzec 2013 r. 

Dla dorosłych prowadził ks. Lech Gralak.  Dzieciom i młodzieży głosił ks. Paweł Olszewski.  Wszyscy swoją obecnością i zaangażowaniem, dali piękne świadectwo wiary. 


Pisali o nas...

WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE

Jedni na ferie wyjeżdżają w góry, inni do rodziny, jeszcze inni na różnego rodzaju kolonie. Niektórzy jednak nie mają wielkiego wyboru, albo brak propozycji, albo brak... No właśnie, pieniędzy. Z ciekawym pomysłem wyszła parafia p. w. Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście n. Pilicą. Zajrzeli nawet do naszego Seminarium...
Ciche i spokojne korytarze seminaryjnego budynku na kilka godzin stały się bardzo głośne. Zresztą, któżby ogarnął taki "żywioł"? Za obupólną zgodą, na teren Seminarium dostały się bowiem dzieci z parafii w Nowym Mieście, w liczbie 52!!! 

A wszystko wpisywało się w specjalny program, który podjął ks. Sylwester Bernat, wikariusz z Nowego Miasta. Otóż dzieci, które nigdzie nie wyjechały na ferie, mogły wziąć udział w "Feriach przy parafii". Każdego dnia ks. Sylwester wraz z kilkoma siostrami i rodzicami, organizował dzieciakom czas, urozmaicając go poprzez modlitwę, gry, zabawy i wyjazdy.
I właśnie w ten sposób nasze Seminarium wpisało się w ten plan, dzieciaki przyjechały do nas autobusem, o godz. 11:00 odprawiliśmy Mszę Świętą w kaplicy seminaryjnej, potem było zwiedzanie budynku i wizyta w Radio Victoria, a na koniec obiad w naszym refektarzu (teraz dzieci już wiedzą, że to stołówka seminaryjna). Dzieciaki pełne entuzjazmu ruszyły dalej, nam zostawiając wiele uśmiechu i radości i tylko trochę poobiedniego zmywania.