Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

Wiara bez uczynków jest martwa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

16.09.2018 r.

1. Wczoraj odbył się nasz odpust parafialny z okazji wspomnienia Matki Bożej Bolesnej. Dziękuję wszystkim parafianom którzy uczestniczyli w tych uroczystościach. W sposób szczególny wszystkich ministrantom, lektorom, asyście parafialnej, scholii, Oazie, bielankom, Strażakom oraz wszystkim zespołom parafialnym.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu I Komunii Św. dziś po Mszy św. o godz. 10.00.

3. Od jutra Msze Św. w tygodniu będą odprawiane o godzinie 17.00.

4. Zebranie Rady Parafialnej we wtorek o godzinie 19.00. na plebanii.

5. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Zapowiedzi:

- Tomasz Cupriak – kawaler z parafii tutejszej
- Agnieszka Jędrzejewska – panna z parafii w Michałowicach

7. Wszystkie dzieci zapraszam do zbierania kolorowych obrazków "Ziarenka", które będą rozdawane po każdej Mszy Św. Niedzielnej w zakrystii.

8. W sobotę wszystkie dzieci z Oazy Dzieci Bożych, ministrantów, bielanki, scholę, młodzież i wszystkie które chciałyby dołączyć do tych wspólnot zapraszamy na spotkanie ogniskowe na godz. 14.00. Przynosimy ze sobą tyle kiełbasy ile zjemy.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli. W Gościu jest ciekawy artykuł z pieszej pielgrzymki z Nowego Miasta do Studziannej.

10. W Rzeczycy od 29.09. godz. 18.00. rozpoczyna się kurs przedmałżeński.

11. Intencje na rok 2019 będziemy przyjmować od jutra w kancelarii parafialnej.

12. W ostatnim tygodniu naszą wspólnotę parafialną opuścili: śp. Kazimierz Garkowski
i śp. Bogdan Wrzesiński, którego pogrzeb będzie w sobotę o 10.00.

Ferie przy Parafii
17.02.-22.02. 2014 r.

Artykuły oraz galeria z tego wydarzenia znajdują się na stronie Gościa Niedzielnego
(kliknięcie przeniesie na odpowiednią strone):

Artykuły:
"Zbudowali kościół w... tydzień"
"Kościół wznieśli w 5 dni"
Galeria:
"Ferie w parafii w Nowym Mieście"