Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

Radujcie się, Pan jest blisko

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2017
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 6.4o.

4. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 9.oo, 10.3o i 12.oo..

5. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Wykorzystajmy szczególną okazję do spowiedzi w drugim dniu rekolekcji – w poniedziałek. Będą nam służyć z posługą sakramentalną księża z dekanatu. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.

6. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

7. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o północy. Od godz. 23.3o – czuwanie modlitewne.

8. Młodzież oazowa będzie dziś sprzedawać przygotowane przez siebie sianko i pierniki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na fundusz oazowy.

9. Zachęcamy do nabywania wigilijnych świec Caritas (cena 5 zł.). Nabywając te świece wspieramy działalność charytatywną Caritasu.

Rekolekcje Adwentowe
Nauki rekolekcyjne głosi Ks. Ludwik Becker – Marianin

III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017
Msze św. z naukami:
9.oo, 10.3o. 12.oo, 17.oo

Poniedziałek – 18.12. Dzień spowiedzi
6.4o Roraty. Po roratach nauka
11.oo Msza św. z nauką
17.oo Msza św. z nauką

Wtorek – 19.12.
6.4o Roraty. Po roratach nauka
11.oo Msza św. z nauką
17.oo Msza św. z nauką

Zapowiedzi:
Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:
Arkadiusz Kramarz, kawaler z Tomaszowa Mazowieckiego
i Ewelina Litwin, panna z Wólki Gostomskiej. Zapowiedź 1.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O ewentualnych przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafie narzeczonych.

Ferie przy Parafii
17.02.-22.02. 2014 r.

Artykuły oraz galeria z tego wydarzenia znajdują się na stronie Gościa Niedzielnego
(kliknięcie przeniesie na odpowiednią strone):

Artykuły:
"Zbudowali kościół w... tydzień"
"Kościół wznieśli w 5 dni"
Galeria:
"Ferie w parafii w Nowym Mieście"