Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

Pośród narodów głoście chwałę Pana

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA 
ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
28.05.2023 r.1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny.

2. Jutro natomiast drugi dzień Zielonych Świąt. Tego dnia obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze Św. o 8.00., 17.30. i o 18.00.

3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

4. W niedzielę 4 czerwca w klasztorze kapucynów odbędzie się Festyn rodzinny „Spotkanie z błogosławionym Honoratem”. Rozpocznie się Eucharystią o godzinie 11.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy na spotkanie z Patronem Nowego Miasta, które zakończy się o godzinie 18.00. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie Festynu umieszczonym na stronie klasztoru.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość.

6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Rozpoczynamy Mszą Św. w kościele parafialnym o godz. 10.00. i wyruszamy w procesji do czterech ołtarzy. W tym dniu dzieci będą obchodzić rocznicę I Komunii Św. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w najbliższy piątek (I piątek miesiąca) od godz. 17.00.

7. Zapowiedzi:
Tomasz Władysław Giedyk - kaw. z par. tut.
Aleksandra Magda Wieczorek - panna z par. tut.

Karol Karwowski - kaw. z par. tut.
Marlena Wąsiewicz - panna z par. Szczuki

8. Intencje Mszalne.

9. W ostatnim tygodniu naszą wspólnotę opuścili: śp. Edmund Ostafiński, Władysław Grabarczyk, Genowefa Wiewiórska, pogrzeb jutro o godz. 11.00. oraz Genowefa Jastrzębska, pogrzeb jutro o godz. 14.30. Prośmy Boga o miłosierdzie i życie wieczne dla naszych zmarłych.
Wieczny odpoczynek...

W sobotę 3 czerwca odbędzie się kolejna już edycja NOWE MIASTO BIEGA, której organizatorami są Gmina Nowe Miasto nad Pilicą oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście. Niesamowita atmosfera, mnóstwo atrakcji i sportowy duch co roku przyciągają szerokie grono zainteresowanych. Zapraszamy wszystkich, by spróbowali swoich sił na biegowej trasie, a mieszkańców zachęcamy do kibicowania. Bieg główny na dystansie 3,5 km wystartuje o godzinie 12.00. Oprócz tego: biegi dla najmłodszych, poczęstunek, losowanie nagród i wiele innych atrakcji. Więcej informacji na plakatach, Facebooku, Instagramie: Nowe Miasto BIEGA. Bądźcie tego dnia z nami! Zapraszamy!
Kreator stron internetowych - strona bez programowania