Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

Pośród narodów głoście chwałę Pana

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
15.09.2019 r.

1. Dziś obchodzimy odpust parafialny z okazji wspomnienia Matki Bożej Bolesnej. Msze św. o 8.00. 10.00. 12.00. i o 18.00. Główna Msza Święta o godzinie 12.00 będzie sprawowana przez Ks. Kanonika Andrzeja Juńczyka, proboszcza parafii w Tarczynie. Zapraszam wszystkich parafian na tę naszą Uroczystość. W sposób szczególny wszystkich ministrantów, lektorów, asystę parafialną, schole, bielanki, kwiatkosypki, Strażaków, wszystkie zespoły parafialne.

2. Uroczystość Odpustowa to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej wspólnoty parafialnej. Dlatego chcemy zaprosić wszystkich na wspólne czuwanie " Z Maryją pod Krzyżem Jezusa" po wieczornej Mszy Świętej. Chcemy wraz z Maryją być przy Jezusie – poprzez śpiew, modlitwę - uwielbiać za wszystko co czyni w naszym życiu. To dobra okazja, żeby w tym rozpędzonym świecie zatrzymać się choć na chwilę i razem we wspólnocie modlić się za siebie nawzajem. Naszą modlitwę rozpoczniemy ok. godziny 19.00.

3. Rozpoczęliśmy rok szkolny i dlatego rozpoczynamy spotkania naszych grup parafialnych:
- w piątki o 18.00 - (Msza Święta) Oaza Starsza
- w soboty o 10.00 - Kandydaci, Ministranci i Lektorzy
- w soboty o 11.00 – Schola, Oaza Dzieci Bożych

4. Spotkanie dla kandydatów i rodziców młodzieży, która chce rozpocząć swoje przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w najbliższy piątek na Mszy Św. wieczornej o 18.30.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu I Komunii Świętej i rodziców w najbliższą niedzielę 22.09. po Mszy św. o godz. 10.00.

5. Wszystkie dzieci zapraszamy do zbierania „Ziarenka”, które będzie rozdawane po każdy Mszy Świętej niedzielnej w zakrystii.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego
i Niedzieli.

7. Intencje na rok 2020 będziemy przyjmować od 16 września w kancelarii parafialnej.

8. Intencje