Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

Pośród narodów głoście chwałę Pana

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
30.05.2020 r.

1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny.

2. Jutro natomiast drugi dzień Zielonych Świąt. Tego dnia obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze Św. o 8.00., 17.30. i o 18.00.

3. Dziś po Mszach Świętych ministranci zbierają do puszek ofiary, które będą przeznaczone na KUL.

4. Od wczoraj zostały zniesione ograniczenia co do ilości wiernych w Kościele. Biskup Ordynariusz odwołał dyspensę na czas pandemii. Od dzisiejszej niedzieli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej w kościele pod karą grzechu. Przypominamy, że nadal obowiązują tzw. rygory sanitarne - odległości między nami i maseczki w Kościele i Kancelarii.

5. Od jutro wraca funkcjonowanie Kancelarii Parafialnej. Prosimy
o przestrzeganie godzin w których kancelaria jest czynna (wywieszone
w gablocie i na stronie internetowej)

6. Najwyższy czas aby wznowić spotkania grup parafialnych. Zapraszam na te spotkania ministrantów, scholkę i oazę.

7. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec i nabożeństwa czerwcowe. Podczas modlitwy będzie nam towarzyszył obraz Pana Jezusa Miłosiernego, który ufundowała jedna z rodzin naszej parafii. Poświęcimy go dziś na sumie.
Bóg zapłać za ten dar jak i za piękny klęcznik do naszego kościoła.

8. Przed kościołem też wiele się zmieniło. Zostały wyczyszczone krzaki,
z których teraz mamy piękne ozdobne drzewka. Dziękuję trzem Panom
z Pobiednej, którzy tą pracę wykonali. Bóg zapłać.

9. Wraz z rodzicami ustaliliśmy, że I Komunia Święta w tym roku odbędzie się 27.06.

10. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży będzie 15 września. Spotkanie kandydatów w najbliższy piątek po Mszy i nabożeństwie czerwcowym
w Kościele.

11. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku ze względu na obostrzenia (zgromadzenie może liczyć tylko 150 osób) procesja będzie wokół kościoła i placu przy kościele. Rozpoczynamy Mszą Św. w kościele parafialnym o godz. 10.00.i wyruszamy w procesji do czterech ołtarzy. Jeśli chodzi o budowę ołtarzy, to wszystko zostaje po staremu.

12. Zapowiedzi: Konrad Damian Gawęda - kaw. z par. tut.
Monika Mariola Świstak - panna z par. tut.

Adam Albrecht - kaw. z par. tut.
Anna Kowalska - panna z par. Lubania

Mariusz Kmita - kaw. z par. tut
Dorota Teresa Krężel - panna z par. tut

13. Gość Niedzielny.