Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

Wielu jest powołanych, ale niewielu wybranych

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 16.3o gromadzimy się na nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

3. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas różańca i Mszy Świętej o godz. 16.3o.

4. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

5. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.oo i po niej pierwsze spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Pożądana jest także obecność rodziców.

6. Wypominki przyjmowane są na plebanii i w zakrystii.

7. Zachęcamy do nabywania kalendarzy Diecezji Łowickiej oraz zniczy Caritas, a także prasy katolickiej.

8. W piątek, 20 października o godz. 17.30 wyjazd do kina w Rawie Mazowieckiej na film "Dwie Korony" - fabularna opowieść o życiu św. Maksymiliana Kolbe. Cena biletu 13 zł plus autokar. Przewidywany powrót ok 21.25. Film od lat 12. Zapisy u ks. Grzegorza.

(W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:)
• 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały;
• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła;
• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia);
• 21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich.

Ferie przy Parafii
17.02.-22.02. 2014 r.

Artykuły oraz galeria z tego wydarzenia znajdują się na stronie Gościa Niedzielnego
(kliknięcie przeniesie na odpowiednią strone):

Artykuły:
"Zbudowali kościół w... tydzień"
"Kościół wznieśli w 5 dni"
Galeria:
"Ferie w parafii w Nowym Mieście"