Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

Pośród narodów głoście chwałę Pana

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
III NIEDZIELA ADWENTU - 15.12.2019 r.

1. Trwamy w czasie Adwentowym. Wszystkich zapraszamy na Msze Święte Roratnie na godz. 7.00.

2. Dziś po Mszach Świętych nasza młodzież i dzieci rozprowadza ozdoby choinkowe, sianko i wodę święconą. Ofiary które zbiorą, będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny.

3. Jak co roku Caritas Diecezji Łowickiej rozprowadza świece bożonarodzeniowe, które zapalamy na stołach wigilijnych. Świece w cenie 5 zł. 

4. Dziś o godz. 16.00. na placu Ojca Honorata odbędzie się spotkanie wigilijne pod gołym niebem, na które w imieniu władz naszego miasta serdecznie zapraszamy.

5. Dzieci i młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu wraz z rodzicami zapraszają na kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się jutro 16.12. przy pawilonie handlowym "Groszek" w godzinach od 8.00 - 11.00 Na kiermaszu będą zaprezentowane ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i nauczycieli. 

6. W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Kamil Goc. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i uczestniczenia w tym świętym czasie. Rozpoczynamy w czwartek - piątek i sobota. Msze św. będą o godz. 9.00., 11.00. i o 18.00. Nowością w rekolekcje będą wieczorne roraty o godz. 18.00. Na które, serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, a która ma obowiązek uczestnictwa w rekolekcjach adwentowych i spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia. 
Sobota to dzień spowiedzi. Przyjadą księża z dekanatu i każdy będzie mógł skorzystać z sakramentu. To ostatnie dni przed świętami i nie odkładajmy spowiedzi, bo nie ma na kiedy. W Wigilię i Święta nie będziemy spowiadać. 
W czasie rekolekcji kancelaria jest nieczynna - tylko wezwania do chorych i pogrzeby.

7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które dziś zostały złożone na tacę. Dziękuję też za wszelkie dobro i ofiary które są składane na potrzeby parafii, przez indywidualne osoby. Zakończone zostały prace przy kościele. Mamy nową tablicę elektryczną, która kosztowała 17 466 zł, oraz wczoraj zakończone zostały prace związane z wymianą wszystkich rynien i niektórych obróbek na kościele. Koszt tych prac to 89 890 zł. Na przyszły rok chciałbym przygotować wnioski na impregnację więźby dachowej na kościele i wymianę okien.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej – jak co tydzień możemy nabyć Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę. 

9. Intencje Mszalne

10. W ostatnim tygodniu naszą wspólnotę parafialną opuściła: śp. Krystyna Dzwonkiewicz.