Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

Pośród narodów głoście chwałę Pana

18 Niedziela zwykła 31.07.2022 r.

1. 2 sierpnia będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny Anielskiej. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii tego dnia o godzinie 11.00. u O. Kapucynów, której będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ksiądz Biskup Wojciech Osial.

2. W sobotę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00. i 18.00.

3. Jak co roku parafialne Caritas przygotowuje posiłek dla pielgrzymów z Pielgrzymki Warszawskiej (będą w dniu 9 sierpnia). W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich Parafian z prośbą o dostarczenie warzyw, owoców i produktów potrzebnych do ugotowania obiadu dla pielgrzymów na plebanię od 5 do 7 sierpnia. Za wszystkie dary już dziś serdecznie dziękujemy.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak co tydzień możemy nabyć Gościa Niedzielnego.

5. Zapowiedzi:
                   Łukasz Ireneusz Szczech - kaw. z par. Bogdanów
                   Aleksandra Kinga Iwanicka - panna z par. tut.

Przemysław Stanisław Nieszporek - kaw. z par. w Łęgonicach
                   Magdalena Jackowska - panna z par. tut.

Maciej Pakowski - kaw. z par. w Głownie
                   Magdalena Karolina Wielgus - panna z par. tut

6. Intencje Mszalne.

7. W ostatnim tygodniu naszą wspólnotę opuścili: śp. Danuta Durlik i śp. s.Jadwiga Kłosińska - Wspomożycielka, której pogrzeb będzie we wtorek