Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

Pośród narodów głoście chwałę Pana

II Niedziela Zwykła - 16.01.2022 r.

1. W środę 19.01. przypada dzień imienin Księdza Proboszcza Mariusza. Zapraszam do wspólnej modlitwy w Jego intencji na Mszy Świętej o godz. 17.00. Tego dnia wyjątkowo nie będzie nowenny do Matki Bożej Bolesnej.

2. W piątek obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Wszyscy pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach w modlitwie i składamy im najserdeczniejsze życzenia.

3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach i za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie naszej parafii.

4. Wraz z Małymi Siostrami Niepokalanego Serca Maryi - Honoratkami zapraszamy na warsztaty pisania ikon. Zajęcia skierowane są do osób pełnoletnich na różnych poziomach zaawansowania. Nie jest potrzebne przygotowanie plastyczne. W czasie zajęć przewidziane są też konferencje o ikonach i duchowości chrześcijańskiej oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie warsztatów odbędzie się uroczysty Obrzęd Poświęcenia Ikon. Warsztaty poprowadzi Ewa Grześkiewicz wieloletnia ikonopisarka z Warszawy w dniach 5 – 13 lutego w domu sióstr honoratek. Informacje i zapisy bezpośrednio u Pani Ewy, a kontakt do niej znajduje się na plakacie przed wejściem do kościoła.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, jak co tydzień możemy nabyć Gościa Niedzielnego.

6. Intencje Mszalne
7. W ostatnim tygodniu naszą wspólnotę opuścił: śp. Jerzy Porada, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.30.. Prośmy Boga o miłosierdzie i życie wieczne dla naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek...

Kreator stron internetowych - strona bez programowania