Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

Pośród narodów głoście chwałę Pana

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
10.11.2019 r.

1. Jutro 11 listopada przypada Uroczystość św. Wiktorii, patronki naszej Diecezji. Msze Św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Tego dnia przypada również 101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza Św. za Ojczyznę w klasztorze o 18.00.

2. Codziennie o 16.00. przez cały miesiąc (w niedzielę o 17.30.), odmawiamy różaniec za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jutro, ze względu na uroczystości patriotyczne różańca nie będzie.

3. Przyszła niedziela to 3 miesiąca. Ofiary będą przeznaczone na inwestycje parafialne. Jest już wymieniona tablica rozdzielcza, zostały jeszcze prace kosmetyczne, a w najbliższych kilku dniach rozpoczniemy prace związane z wymianą rynien i obróbek na kościele. Dziękuję wszystkim za ofiary i wszelką pomoc.

Przy okazji dziękuję Panu Arkadiuszowi Szczepańskiemu, sołtysowi z Rosochy za wypiaskowanie i pomalowanie podestu, który stał na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych.

4. Przypominamy, że wyjazd dla dzieci, które chodziły na różaniec będzie 23 listopada w sobotę. Wyruszamy o godzinie 8.30. Po odbiór deklaracji zgłaszamy się do sióstr – Teresy i Anny. Siostra wydaje deklaracje na podstawie okazanej planszy z obrazkami. Prosimy aby deklaracje powróciły jak najszybciej, by można było dzieci przed wyjazdem ubezpieczyć.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej – jak co tydzień możemy nabyć Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Niedzielę.

6. Wysłuchajmy komunikatu Burmistrza Nowego Miasta.

7. Intencje Mszalne