Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

Pośród narodów głoście chwałę Pana

I Niedziela Adwentu, 27.11.2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent, szczególny czas na przygotowanie naszych serc na przyjęcie Jezusa. Roraty w naszej parafii będą o godzinie 7.00. Msze roratnie poprzedzą godzinki o 6.40. Zachęcamy by pomyśleć o lampionach z którymi będziemy przychodzić na roraty. Pierwsze roraty jutro 28 listopada będziemy przeżywać wraz z naszym ks. Biskupem Andrzejem. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Biskupie z okazji Jego imienin i o życzeniach.
Zapraszamy wszystkich, żeby we wspólnocie razem oczekiwać na przyjście naszego Zbawiciela. Dzieci uczęszczające na roraty robią serduszka, na których piszą dobry uczynek i podpisują się. Następnie będziemy losować jedno serduszko i wylosowane dziecko zabierze na cały dzień do swojego domu figurkę Pana Jezusa. A na koniec rorat ze wszystkich serduszek wylosujemy 3 i te dzieci otrzymają nagrody.

2. Jutro ze względu na wizytę Ks. Biskupa, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Są do nabycia Wigilijne Świece Caritas, duże po 18 zł i małe po 7 zł, które zapalimy na naszych stołach podczas wieczerzy wigilijnej. Dochód z nich przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

4. Przy wyjściu z kościoła jest postawiony koszyk, do którego można składać różnego rodzaju słodycze, które potem będą rozdawane dzieciom w czasie adwentu na roratach. Wszystkim ludziom dobrego serca, wielkie Bóg zapłać.

5. PLAN ROZNOSZENIA OPŁATKÓW PRZEZ ORGANISTĘ W BIEŻĄCYM TYGODNIU:
Środa - 30.11.2022 r. - od godz. 11.00. - Wola Pobiedzińska
Czwartek - 01.12.2022 r. - od godz. 13.00. - ul. Północna, 1-go Stycznia, 1-go Maja, Wspólna
Piątek - 02.12.2022 r. - od godz. 13.00. - ul. Rawska, Polna, Kolejowa, 11 Listopada, Wyzwolenia
Sobota - 03.12.2022 r. - od godz. 10.00. - Pobiedna, ul. Góra

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, jak co tydzień możemy nabyć Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

7. Intencje Mszalne.

8. W minionym tygodniu naszą wspólnotę opuścili śp. Jadwiga Tkaczyk, Anna Machalica i Barbara Kasza, której pogrzeb będzie w środę 30.11. o godz. 14.00. Prośmy Boga o miłosierdzie i łaskę nieba dla naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek...

Kreator stron internetowych - strona bez programowania