Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
Uroczystość świętej Wiktorii – patronki diecezji łowickiej
11.11.2018 r.

1. Dziś przeżywamy Wielki Dzień, Stulecie Odzyskania Niepodległości. Burmistrz Miasta i Gminy oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają nas dziś do klasztoru o. Kapucynów. W programie: o godz. 17.30 występ artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z nowomiejskich szkół;
o godz. 18.00 Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. przemarsz pod pomnik – obelisk poświęcony wszystkim poległym za wolność Ojczyzny, wspólne odśpiewanie hymnu Rzeczypospolitej Polski, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem.

2. Codziennie w listopadzie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną, odmawiamy różaniec za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W ostatnia środę przeżywaliśmy nasz Odpust Opieki Matki Bożej – dziękujemy wszystkim za udział w liturgii, a szczególnie ministrantom, lektorom, bielankom
i Oazie.

4. Przypominamy, że jak co tydzień: w środę o 15.30 spotyka się Oaza Dzieci Bożych,
w piątek o 17.00 Oaza Młodzieżowa, zaś w sobotę o 10.00 – wszyscy kandydaci, ministranci
i lektorzy.

5. Za tydzień 3 niedziela miesiąca – niedziela inwestycyjna. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na dalsze prace związane z cmentarzem, szczególnie z wywóz śmieci. Do Uroczystości Wszystkich Świętych dzięki waszym ofiarom udało się pokryć wywóź śmieci na łączną kwotę 8 tysięcy złotych. Bóg zapłać za troskę o nasze wspólne dobro.

6. Również w przyszłą niedziele zapraszamy po Mszy Świętej o godzinie 10.00 –
na salkę parafialną – rodziców dzieci, którzy przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Zbliża się adwent – zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy lampion adwentowy. Należy przynieść go w pierwszą niedziele adwentu (2 grudnia) na Msze Świętą o godzinie 10.00. Potem będzie służył dzieciakom w czasie rorat.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej – jak co tydzień możemy nabyć Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę.

9. Intencje Mszalne

10. W ostatnim tygodniu naszą wspólnotę parafialną opuściła: Elżbieta Maciągowska.